Про банк

#звісно_ощад

Наш маніфест

1
Я змінюю країну тому, що її змінює мій банк
 • З нами підіймаються українські стартапи і стає потужнім великий бізнес
 • З нами роблять перші кроки та планують майбутнє мільйони ураїнців
 • Інновації, що спрощують життя, і відділення доступні завжди та всюди
 • Надійність за будь-яких обставин – все це, звістно, Ощад!
2
Найбільший універсальний банк країни
 • Великий, але близький, зрозумілий та відкритий для кожного
 • Звісно, Ощад — це проста відповідь на будь-яке фінансове питання
 • Тому що ми можемо все! І ми робимо все. Аби кожен міг щиро сказати:

Мій банк – звісно, Ощад!

Мій банк – звісно, Ощад

Ощадбанк – український комерційний банк, 100% акцій якого належать державі. Він є найстарішим українським банком, чия історія веде відлік від ощадкас, що почали свою діяльність в Україні в ХІХ сторіччі. Ощадбанк незалежної України, створений на базі українських установ Сбєрбанку СРСР, був зареєстрований Національним банком 31 грудня 1991 року. Нині Ощадбанк на українському ринку є другим за розміром активів фінансовим інститутом із найбільшою кількістю відділень. У ньому обслуговується близько 7 мільйонів клієнтів*.

Мережа обслуговування

Мережа відділень Ощадбанку складається з 1748 установ. Серед них 675 сучасних відділень нового формату, 25 інклюзивних відділень, що облаштовані для найбільш комфортного обслуговування людей з інвалідністю, 1 преміум-центр та 67 преміум-зон. У безпосередній близькості до лінії розмежування на сході України працюють 5 мобільних підрозділів, у тому числі два на базі броньованих автомобілів КрАЗ.

До послуг клієнтів Ощадбанку також 523 зони самообслуговування, 3269 інформаційно-платіжних терміналів та 3334 банкомати. Інтернет- та мобільним банкінгом Ощад 24/7 користуються 5,3 млн клієнтів; цей сервіс є другим за популярністю серед українських мобільних банківських застосунків.

Універсальний банк

Ощадбанк є універсальним банком, якій надає послуги всім групам клієнтів:  фізичним особам, ММСБ та великому бізнесу.

Обсяг наданих кредитів збільшився порівняно з початком року на 6,2 млрд грн (на 9,9%) і становить 69,5 млрд грн. Приріст відбувся як за кредитами суб’єктам господарювання (на 4,2 млрд грн), так і за кредитами фізособам (на 2 млрд грн).

Банк активно розвиває програми кредитування фізичних осіб: надає позики на придбання нерухомості на первинному та вторинному ринках, кредити під заставу нерухомості, автокредити, кеш- та карткові кредитні продукти. У першому півріччі 2021 року Ощад вийшов на перше місце на ринку автокредитування, надавши майже 2 млрд грн кредитів. Для комфортного оформлення кредитів на придбання житла Ощад відкрив мережу іпотечних центрів. Сьогодні вона нараховує 32 центри в 24 містах країни. Іпотечні центри надають повний комплекс послуг з укладення угод купівлі-продажу нерухомого майна.

За підсумками перших п’яти місяців 2021 року Ощадбанк посів перше місце за абсолютним приростом строкових депозитів фізичних осіб (на 1,9 млрд грн).

«Кредитний супермаркет» Ощадбанку для клієнтів МСБ продовжує набирати обертів.  З початку 2021 року кредитний портфель мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) Ощадбанку зріс більш ніж на 2 млрд грн та становить 7,7 млрд грн.

Протягом шести місяців 2021 року клієнтам сегмента ММСБ видано 2 100 нових кредитів на загальну суму 3,7 млрд грн (у тому числі 1 400 кредитів на підтримку інвестиційних проектів мікро- та малого бізнесу на загальну суму 3,0 млрд грн).

Ощадбанк є одним з лідерів програми «Доступні кредити 5-7-9%» та найбільшим кредитором бізнесу за державними гарантіями на портфельній основі.

У червні 2021 року Ощадбанк посів I місце в рейтингу «50 провідних банків України 2021» в рамках Financial Club Awards.

Врегулювання проблемної заборгованості

З часу прийняття Закону України «Про фінансову реструктуризацію»  проведено реструктуризацій на загальну суму 43,5 млрд грн. За 2020 рік у рамках цього закону проведено реструктуризацій на суму 16,4 млрд грн

Також у 2020 році Ощадбанк здійснив очищення балансу за рахунок списання кредитів на суму 30 млрд грн (заборгованість позичальників, яка виникла внаслідок анексії АР Крим) за рахунок сформованого резерву.

Протягом першого півріччя 2021 року показник проблемної заборгованості, розрахований за методологією Національного банку, зменшився на 9 в.п. – з 51% до 42%, або майже на 5,6 млрд грн.

Корпоративне управління

У 2020 році в Ощадбанку запроваджено класичну трирівневу систему корпоративного управління і майже повністю сформовано наглядову раду. Завдяки розподілу повноважень та функцій колегіальних органів – наглядової ради, її комітетів, правління банку – в Ощаді вибудовано систему стримувань та противаг згідно з кращими світовими практиками: управління ризиками, комплаєнс-контроль, фінансовий моніторинг та ін. У 2020 році наглядова рада провела відкритий конкурс на посаду голови правління Ощадбанку, в якому переміг відомий банкір із 25-річним досвідом у міжнародному банкінгу Сергій Наумов.

Стратегічні цілі

У листопаді 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив основні напрями діяльності Ощаду на наступні 5 років. Згідно зі стратегією Ощадбанк має продовжувати роботу з усіма клієнтськими групами як універсальний банк. Особлива увага має приділятись роздрібному кредитуванню та комісійним продуктам, диверсифікації кредитного портфеля в бік малого та середнього бізнесу і недержавних підприємств. Документ орієнтує на продовження розвитку цифрових продуктів, зменшення операційних витрат завдяки оптимізації мережі та централізації операційної діяльності, поліпшення управління ризиками та розвиток інформаційних технологій. Ще один пріоритет – урегулювання проблемної заборгованості. Кінцевою метою стратегії є повна або часткова приватизація Ощадбанку до кінця 2025 року.

* Усі дані наведено станом на 1 липня 2021 року

Змінюємось самі та змінюємо країну

Постійно працюємо над тим, щоб приносити користь клієнтам і змінюватись на краще

image-364969
ОщадPAY – смартфон замість POS терміналу для бізнесу
image-364973
Інклюзивне відділення в Ощадбанку
image-364977
«Моя картка» від Ощадбанку змінює країну

Ощадбанк у рейтингах

* рейтинги, присвоєні Банку, знаходяться на рівні суверенних рейтингів.

Moody’s Investors Service (дата перегляду 10.12.2020 р.)

 • Базова оцінка кредитоспроможності

  B3
 • Рейтинг довгострокових депозитів у національній валюті

  прогноз стабільний

  B3

Fitch Rating (дата перегляду 16.08.2021 р.)

 • Довгостроковий рейтинг за національною шкалою

  прогноз стабільний

  АА(ukr)
 • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті

  прогноз позитивний

  B*

Ощадбанк є членом таких організацій

УкрСВІФТ

Асоціація «Українська Національна Група Членів та Користувачів СВІФТ» УкрСВІФТ

Асоціація „Українські фондові торговці”

Саморегулівна організація професійних учасників фондового ринку

MasterCard

Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide

VISA

Міжнародна платіжна система VISA Intl.

НАБУ

Незалежна асоціація банків України

ПАРД

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів

ЄМА

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЄМА"

Національна платіжна система «Український платіжний простір»

SWIFT

Європейська Бізнес Асоціація

Ощадбанк акредитований

Документи та звітність

ми зібрали усі можливі документи, які стосуються діяльності банку в архіві для вашої зручності